Aktorja Felicity Huffman dënohet me burg për skandalin e pranimit në kolegj

22:34 | 13 Shtator 2019

Felicity Huffman do të kalojë 14 ditë në burg për rolin e saj në atë që autoritetet e kanë quajtur mashtrimin më të madh të pranimeve që është ndjekur penalisht.

Huffman do të shërbejë një vit me kusht, mbajë 250 orë të shërbimit në komunitet dhe të paguajë gjobë prej 30 mijë dollarësh, transmeton portali arbresh.info.

Aktorja është e para që dënohet nga 30 prindër të akuzuar për skemën e mashtrimit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara