Aktori i famshëm po humbet miliona dollarë nga shtëpia ku jetonte dikur me ish-bashkëshorten

13:12 | 22 Nëntor 2020

Ish-çifti i famshëm, Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus, ka qenë në qendër të vëmendjes gjatë këtyre viteve.

Ata ishin së bashku për më shumë se një dekadë, u martuan dhe u divorcuan vetëm një vit më vonë.

Ndërkohë para dy vitesh ata humbën shtëpinë e tyre në Malibu nga zjarri.

Mediat e huaja shkruajnë se aktori i famshëm është duke shitur shtëpinë që ndau me Cyrus. Por ai po humbet shumë para në krahasim me sa e bleu atë.

Në fund të vitit 2018, zjarret shpërthyen në Kaliforni dhe shkatërruan shumë shtëpi, por jo vetëm.

Cyrus dhe Hemsworth ishin midis shumë të prekurve. Rolling Stone shkruan se shtëpia e çiftit u përfshi nga flakët, por ata ishin në gjendje të largoheshin në mënyrë të sigurt me kafshët e tyre. Ata dhuruan gjithashtu 500,000 dollarë për ndihmë.

Por, tashmë Hemsworth po largohet nga shtëpia në të cilën jetoi dikur me Cyrus. Yahoo vëren se prona prej 7.4 hektarësh dikur përfshinte një shtëpi në stilin e fermës së viteve 1950, një studio regjistrimi, një studio shkrimi të veçantë, një hambar, një lëndinë të madhe dhe një korridor. Hemsworth e bleu shtëpinë për 6.8 milion dollarë në 2014. Në vitin 2020, ai po i shet për 3.6 milion dollarë

Ne nuk mund të harrojmë se në 2016 Cyrus zgjeroi pronën pasi bleu një shtëpi më të vogël pranë saj, dhe ajo mbeti e paprekur nga zjarret. Ajo shpenzoi 2.5 milionë dollarë për 2.06 hektarë.

Nëse Hemsworth kishte ndonjë ëndërr për të rindërtuar shtëpinë që humbi në zjarr, duket se ëndrra ka mbaruar tani. Yahoo vëren se ai kishte disa leje për rindërtim pasi ai humbi shtëpinë, por asgjë nuk ndodhi.

Atëherë, ku banojnë Hemsworth dhe Cyrus tani? Sipas Elle, Hemsworth është përsëri në vendin e tij të lindjes në Australi. Ai duket se ka jetuar atje muajt e pandemisë dhe është parë me të dashurën Gabriella Brooks. Sa i përket Cyrus, duket se ajo është ende në Kaliforni.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara