Adele e kalon Amy Winehouse-in,albumi i saj “21” më i shituri i mileniumit

15:55 | 19 Mars 2015

Albumi i këngëtares së njohur botërore Adele i titulluar “21” deri më tani ka shitur 5 milionë kopje vetëm në Angli,duke kaluar kështu albumin e Amy Winehouse “Back to black”

Hiti botëror i  Adele ka kaluar 23 javë në maje të top listës në Britani,dhe me 5 milion kopje të shitura ka arritur të bëhet albumi më i shitur i mileniumit,duke kaluar kështu albumin e Amy-t “Back to black” i cili tani mbetet i dyti me 3.56 milion kopje të shitura,ndërsa në vendin e tretë është albumi i parë nga James Blunt “Back to Bedlam”

Album i Adele mban hitet “Someone like you” , :Set fire to the rain”, “Rolling on the deep”, “Turning Tables” etj…

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara