9 muaj pas marrjes së detyrës, ndryshimi në peshë i Gent Cakajt është befasues

15:39 | 17 Shtator 2019

Ministri i Jashtëm i deleguar Gent Cakaj është një nga emrat më të përfolur të kabinetit Rama 2. 

Në janar 2019, Cakaj u vendos në pozicionin e Ministrit të Punëve të Jashtme duke zëvëndësuar kështu Ditmir Bushatin.

Për rreth 9 muaj, Cakaj ka zhvilluar karrierën e tij politike para syve tanë duke bërë dëshmitarë të shumë deklaratave, takimeve apo dhe referimeve.

Ajo që bie në sy qartësisht është shtimi në peshë i ish-këshilltarit të Ramës, madje në kundërshtim me punën e tij stresuese. Shumë njerëz nën trysninë e një pune të tillë kanë tendenca që të humbin disa kile, por mesa duket ky nuk është rasti i Cakajt./dosja

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara