Zbulohet kërpudha që ul sheqerin në gjak

21:32 | 18 Korrik 2017

Efekti i kërpudhave në shërimin e tumoreve, sëmundjeve kardiovaskulare, diabetit dhe alergjive është temë tash e disa vite.

Konstatohet se kërpudha “Coprinus Comatus” në mënyrë krejt natyrale ul nivelin e sheqerit në gjak për 40 për gjysmë orë pas vetëm një ore, e është konstatuar se ekziston edhe mundësia që ul rrezikun edhe për sëmundjet e kancerit. “Coprinus’ ka efekt mbrojtës në qelizat e pankreasit që prodhojnë insulinë.

Personat që vuajnë nga diabeti, e që përdorin “Coprinus Comatus”, ndiejnë edhe përmirësim në shikim shkaku i gjendjes së përgjithshme më të mirë shëndetësore.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara