Vlerat ushqyese që përmban vaji i lulediellit

09:57 | 21 Maj 2020

Me kaq shumë zgjidhje nëpër dyqane, për ju mund të bëhet shumë e vështirë që të dini se cilin vaj të zgjidhni.

Tashmë e dini që vaji i ullirit dhe vaji i lulediellit janë dy mundësi që kanë shumë vlera, por shumë pak keni dëgjuar për vlerat që ka vaji i lulediellit, transmeton portal arbresh.info

Vaji i lulediellit është bërë nga shtypja e farave të bimës së lulediellit dhe është i pasur me yndyrna poli dhe monounsaturated të shëndetshme për zemrën.

“Ekzistojnë katër lloje kryesore të vajit të lulediellit që përdoren në ushqime dhe në gatim; ato ndryshojnë në ekuilibrin e tyre të yndyrnave të pa ngopura dhe të pangopura. Vaji i lulediellit me linole të lartë është më i larti në acidet yndyrore të ngopura omega-6, ndërsa mes-oleik dhe të lartë-oleik vajrat e lulediellit kanë më shumë yndyrna të pangopura “, thotë Ali Ëebster, Ph.D., RD, drejtor i kërkimeve dhe komunikimeve ushqyese në Këshillin Ndërkombëtar të Informacionit të Ushqimit.

Vaji i lulediellit ka sasi të konsiderueshme të vitaminës E, e cila është luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e sistemit imunitar.

Është gjithashtu një burim i acidit linoleik, një acid yndyror thelbësor që duhet të marrim nga ushqimi.

Amerikanët konsumojnë më shumë acide yndyrore omega-6 sesa yndyrna omega-3 (që gjenden në salmon, ton, arra dhe fara), dhe disa pretendojnë se kjo promovon inflamacion dhe është më keq për shëndetin tonë. Por Ëebster thotë se nuk është kështu. “Acidet yndyrore omega-6 mund të përdoren për të bërë acid arachidonic, i cili është pararendës i disa molekulave të përfshira në inflamacion. Shumica prej nesh hanë shumë më tepër omega-6 sesa acide yndyrore omega-3, dhe është sugjeruar që kjo çekuilibër mund të çojë deri në më shumë inflamacion në trup. Por kjo nuk është parë në literaturë: studimet kanë treguar që acidet yndyrore omega-6 nuk rrisin inflamacionin dhe madje mund të ulin inflamacionin në raste të caktuara. Kështu që ndërsa shumë prej nesh mund të përfitojnë nga ngrënia e më shumë acideve yndyrore omega-3, kjo nuk ka pse të vijë në kurriz të ngrënies së më pak omega-6 “.

Vaji i lulediellit mund të përdoret për gatim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara