Vaji i kokosit, helm i pastër

09:48 | 22 Gusht 2018

Vaji i kokosit është një nga ushqimet më të këqija që mund të hani dhe është një helm i pastër, thotë një profesoreshë e Harvardit.

Në një fjalim në universitetin prestigjioz amerikan, Dr Karin Michels ka paralajmëruar kundër konsumimit të tij, transmeton portali arbresh.info.

Fjalimi i quajtur Vaji i Kokosit dhe Gabimet e tjera Ushqyese.

Dr Michels gjithashtu tha se konsumi i të ashtuquajturit Superushqimi ishte i panevojshëm, sepse mund të marrësh materie ushqyese mjaftueshëm nga ushqimet e përditshme siç janë karotat, qershitë dhe kajsitë.

“Ne jemi të furnizuar mirë dhe mjaftueshëm”, tha ajo, sipas një përkthimi të adresës së saj gjermane.

Profili i vajit të kokosit është rritur në vitet e fundit nga avokatët e ushqimit të shëndetshëm të cilët pretendojnë se është më i shëndetshëm se format e tjera të yndyrës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara