Refleksologjia, masazhimi i veshit që qetëson dhimbjet në të gjithë trupin

10:59 | 15 Tetor 2018

Ndiheni të stresuar e muskujt i keni të kontraktuar? Një masazh relaksues është ajo për të cilën keni nevojë, por nëse këto te fundit bëhen në qendra të specializuara dhe kushtojnë jo pak, ne ju njohim me refleksologjinë, një praktikë që qetëson dhimbjet vetëm duke masazhuar tripin Richard Randing një ekspert i kësaj fushe pohon se masazhimi i veshit sjell shumë përfitime, për vetë faktin se ky i fundit është shumë pranë trurit.

Masazhimi i pikave të mëposhtme do të lehtësojë dhimbjen në këto pjesë të trupit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara