Pse duhet të përfshijmë një larmi ngjyrash në ushqimin tuaj

18:33 | 14 Gusht 2020

Shumica prej nesh mund të mësohet të mendojë për kalorinë e plotfuqishme kur bëhet fjalë për ushqimin, por gjithashtu duhet të marrim parasysh ngjyrën e ushqimit tuaj.

Sa prej nesh ka anashkaluar një nga aspektet më të rëndësishme dhe thelbësore të të ngrënit: ngjyra e ushqimit tuaj?

Është vërejtur që pjesa më e madhe e ushqimit rrotullohet rreth tre ngjyrave: verdhë, të bardhë dhe kafe.

Cili është rasti për më shumë ngjyra?

Në një nivel shkencor, këto ngjyra natyrale në ushqime tregojnë praninë e fitonutrientëve. Ne marrim më pak se një lugë çaji të këtyre komponimeve bimore çdo ditë, por ato kanë një ndikim të dobishëm në uljen e inflamacionit, balancimin e reagimit tonë ndaj stresit dhe përmirësimin e ndjeshmërisë sonë ndaj insulinës.

A është një nga arsyet e rritjes së shpejtë të sëmundjes kronike me kalimin e kohës për shkak të mungesës së ngjyrës?

Ndoshta dieta mesdhetare është kaq e suksesshme, pjesërisht, sepse është shumë e gjallë me perime, fruta, arra, fara dhe erëza.

Marrja e një sërë ngjyrash është thelbësore për të ushqyer secilën nga vibrimet e mbajtura nga trupi ynë delikatë përmes sistemit chakra.

Këtu janë disa ngjyra dhe lidhjet e tyre chakra, së bashku me disa ide rreth ushqimeve për të marrë më shumë nga ato vibracione të çmuara përmes një larmi ushqimesh bimore:

E kuqe: Chakra rrënjë; të nevojshme për mbijetesë dhe stabilitet. Mollë të kuqe, panxhar, lakër të kuqe, qershi, boronicë, grejpfrut rozë, rrush të kuq, speca të kuq, shegë, patate të kuqe, rrepka, mjedër, raven, luleshtrydhe, domate, shalqi.

Portokalli: chakra sacral; krijon rrjedhë dhe rrjedhshmëri. Kajsi, kungull, kandelë, karrota, grejpfrut, mango, nektarina, portokall, papaja, pjeshkë, hurmë, kunguj, kungull të verdhë, patate të ëmbla, mandarina.

E verdhë: diellore plexus chakra; jep fuqinë e zjarrtë të transformimit. Mollë, dardha aziatike, banane, speca zile, misër, misër-mbi-kalli, rrënjë xhenxhefili, zarzavate, kale, limon, ananas, patate, fruta

E gjelbër: chakra e zemrës; lejon zgjerimin në empatinë dhe dhembshurinë, shkruan just naturally healthy. Mollë jeshile, artichokë, asparagus, avocado, fasule jeshile, brokoli, filizat e Brukselit, lakra jeshile, kastravecat, rrushi gjelbër, pjepër, mish kivi, limon, qepë të gjelbra, bizele, speca të gjelbër, spinaq, kungull i njomë.

Akuamarinë: Chakra e fytit; mundëson origjinalitetin dhe të vërtetën të vijnë përmes zërit tonë unik.

E vjollce-blu: chakra e syve të tretë, na dhuron me mençuri dhe intuitë. Lakër vjollcë, patate vjollcë, patëllxhan, rrush vjollcë, boronica, manaferra, boyenberry, marionberry, rrush të thatë, fiq, kumbulla.

E bardhë: chakra kurorë; na lidh me forcën e jetës që na animizon. Lulelakër, hudhër, arrë kokosi, qepë, dardha./lajmi.net/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara