Omega tre ndihmon në menaxhimin e sëmundjeve të zemrës

17:25 | 11 Janar 2019

Amerikanët në 10 vitet e fundit kanë filluar të përdorin më shumë omega tre.

Kjo pasi omega tre ka benefite të mëdha për shëndetin e njeriut, transmeton klan kosova.

Omega tre përmban dy acide atë docosahexaenoic (DHA) dhe atë eicosapentaenoic (EPA).

Acidet yndyrore të omegas tre janë lëndë ushqyese thelbësore dhe janë të rëndësishme në parandalimin dhe menaxhimin e sëmundjeve të zemrës.

Po ashtu omega tre forcon eshtrat dhe është e mirë për trurin e njeriut.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara