OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

09:57 | 11 Qershor 2019

Organizata Botërore e Shëndetësisë merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante.

Republika Demokratike Kongos po përjeton shpërthimin e dytë më të madh në gjithë historinë e saj, transmeton “Tch”.

Tashmë duket sikur OBSH është dorëzuar përballë Ebolas dhe bën thirrje alarmuese për epidemi të tjera vdekjeprurëse.

Organizata Botërore e Shëndetësisë bashkë me organe të tjera do të përqëndrohen në përgatitjen për përballjen me epidemi të tjera.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara