Me këtë recetë ju heqni 80 për qind të metaleve të rënda nga trupi

17:08 | 15 Mars 2017

Lirisht mund të thuhet se koriandri është një nga detoksuesit më të butë dhe më efikas për metalet e rënda dhe helmet tjera.

Po ashtu, duhet të dini se koriandri heq me efikasitet merkurin nga trupin.

Ekspertët thonë se metalet e rënda lidhen me shumë sëmundje të rënda, përfshirë kancerin, sëmundjet e zemrës, sëmundjet e veshkave, mushkërive dhe të eshtrave.

Kjo perime është e pasur me nutriente dhe minerale si kalium, kalcium, mangan, hekur dhe magnez. Përmban edhe vitamina A dhe K.

Po ashtu është vërtetuar se ka efekt antiseptik, kundër kërpudhave dhe kundër inflamacioneve, qetëson infeksionet dhe pastron organizmin.

Mund ta përdori në gjellë apo në lëng, por në fillim duhet ta bluani.

Receta me koriandër

Përbërësit:

Një grusht të imtësuar dhe të bluar koriandër organik, lëng molle, gjysmë gotë ujë

Përgatitja:

Kjo recetë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Matë gjithë përbërësit i derdhni në blender dhe i përzieni derisa të përzihen mirë.

Rezultatet do t’ju mahnitin.

Lajmet më të lexuara