Luftoni diabetin me vezë të ziera dhe uthull

01:09 | 17 Janar 2018

Një vezë e zier e kombinuar me pak uthull ka përfitime të mëdha shëndetësore.

Ky kombinim lufton nivelet e larta të sheqerit në gjak.

Diabeti, një problem shumë i zakonshëm shëndetësor që prek njerëzit në mbarë botën, ndodh kur pankreasi ndalon prodhimin e insulinës ose kur trupi nuk është në gjendje të përdorë siç duhet insulinën që ka.

Simptomat e zakonshme të diabetit janë urinimi i shpeshtë gjatë natës, etja, humbja e shpejtë e peshës, prerje ose plagë që janë të ngadalta për tu shëruar, pamjen e paqartë, lodhje.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara