Kripa ndihmon në luftimin e infeksioneve

15:19 | 9 Prill 2015

Kripa është një element që mjekët kërkojnë që ajo të përdoret sa më pak në ushqim.
Kripa është cilësuar e nevojshme për organizmin ajo ndihmon trupin që të luftojë me infeksionet.

Ajo është e rëndësishme për metabolizmin, formimin e eshtrave, sistemin nervor
dhe tretjen, e sipas disa shkencëtarëve gjermanë dhe atyre amerikanë, kripa forcon sistemin imun.

Sipas një studimi të kryer rezulton se kripa aktivizon qelizat imune të cilat më pas shkatërrojnë shkaktarët e infeksioneve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara