Gërhatjen mund ta shëroni me këtë lëng

00:54 | 9 Shtator 2019

Shumë njerëz kanë probleme me gjumin, pasi gjatë ditëve të sotme jeta është shumë më stresuese.

Ne të gjithë kemi shumë përgjegjësi dhe në këtë formë bëhet shumë e rrezikshme dhe e bezdisshme edhe gërrhatja, transmeton portali arbresh.info

Për një gjumë të plotë gjatë natës duhen të paktën 8 orë. Fatkeqësisht, ka shumë njerëz që gërhasin ndërsa flenë dhe kjo ndikon tek partnerët e tyre.

Për të shpëtuar nga ky makth, mjafton që të pini një lëng të shëndetshëm dhe pa efekte anësore.

Përbërësit:

2 mollë

2 karota

1 rrënjë xhenxhefili të freskët

¼ e një limoni

Ajo që duhet të bëni është të kombinoni të gjithë përbërësit në një blender dhe t’i përzieni mirë! Kosnumoni këtë lëng disa orë para se të shkoni në shtrat.

Secili prej përbërësve ka një funksion të veçantë dhe ato janë:

Limoni në vetvete përmban mjaft vitaminë C e cila do të pastrojë hundët tuaja, dhe mollët e kombinuara me karrota do të na ndihmojnë të flemë më mirë dhe xhenxhefili do t’ju ndihmojë të lehtësoni dhimbjen dhe presionin brenda hundës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara