Disa mënyra për ta përmirësuar imunitetin tuaj

22:46 | 6 Mars 2020

Mendrrimin e stinëve të gjithë interesohen që të gjejnë tableta si tentativë për ta mbajtur të ftohurit dhe viruset larg.

Është me rëndësi që përveç hapave ju ta mbani “gardën” tip-top, transmeton Klan Kosova.

Ngrënia e mirë, fjetja dhe pastrimi i rregullt i duarve janë mënyra ndihme që trupi ta rris mundësinë që t’i luftojë infeksionet.

Por ka edhe mënyra të tjera për ta shtuar mekanizmin e mbrojtjes së trupit.

Konsumimi i ushqimeve të djegsha
Pirja e çajit të gjelbër
Flini mjaftueshëm
Reduktoni stresin
Ngrohuni sa duhet
Pini sa më shumë ujë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara