Caktohet data, Kuvendi voton më 30 korrik për ndryshimin ose jo të sistemit zgjedhor

11:26 | 30 Qershor 2020

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut është mbledhur sot për të diskutuar projektligjin e 29 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshime kushtetuese.

Ndërkohë, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përcaktuar datën 30 korrik si ditën kur do të votohet në Parlament nëse do të kemi apo jo ndryshim të Sistemit Zgjedhor.

Fundi i korrikut, më datë 30, Kuvendi do të votojë nëse do të ketë ndryshim të sistemit zgjedhor apo jo, nisëm e kërkuar nga opozita parlamentare.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara