Banane dhe portokall për mëngjes

13:06 | 9 Qershor 2019

Nëse keni nevojë për enrgji të reja që të nisni diçka apo të mbaroni një punë që e keni në dorë provoni të pini këtë lloj smoothie.

Për këtë pije të freskët dhe të shëndetshme ju nevojiten: një banane, një mollë, lëng portokalli, qumësht.Përbërësit:– 1 banane e ngrirë – e qëruar dhe e prerë në rrathë,
– 1 mollë – e qëruar, e pastruar dhe e prerë në copa,
– ½ filxhan lëng portokalli,
– ¼ filxhan qumësht.Përgatitja:Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe zieni derisa të përftoni masë homogjene.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara