Arsyet pse duhet të vendosni akull në qafë

01:37 | 19 Gusht 2017

Kujt do t’ia merrte mendja se nëse do të vendosnit akull në qafë ai do të ndikonte në përmirësimin e shëndetit.

Këto janë disa nga arsyet pse ju duhet të vendosni akullin në zonën e qafës.

 Përmirëson gjumin.

 Ndihmon në rritjen e përqendrimit.

 Rregullon problemet me tiroiden.

Përmirëson tretjen.

Eleminon të ftohurën dhe gjendjen gripale.

Nuk do të keni më dhimbje koke.

Redukton stresin dhe ankthin

 Përmirëson humorin.

Rregullon artritin.

Ndihmon për astmën.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara