6 arsye se përse një gotë birrë të bën mirë

01:02 | 5 Gusht 2019

Birra me stinën e verës është si molla me kanellën, si mjalti me qumështin.

Të shkon në shpirt, kur është e ftohtë, e mirë. Dhe është vërtet e mirë. Jo veç si shije, por edhe për shëndetin.

Shkurt 6 arsye se përse mund ta pini pa vrarje ndërgjegjieje një gotë birrë.

  1. Të sjell në gjendje të mirë, në humor të mirë
  2. Përmirëson memorien
    3. Mbron veshkat
    4. Redukton kolesterolin
    5. Përmirëson tretjen
    6. Redokton stresin

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara