Zaev në Serbi takon Ramën dhe Vuçiqin

10:00 | 10 Tetor 2019

Kryeministri Zoran Zaev, kryetari serb, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri Edi Rama sot paradite do të kenë takim trepalësh në Novi Sad.

Sipas njoftimeve të kabinetit të kryetarit serb, temë e mbledhjes do të jetë ndërlidhja e tregjeve të vendeve të rajonit dhe heqja e barrierave për biznes dhe liria e mallrave, njerëzve dhe shërbimeve, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Zaev mbrëmë arriti në Novi Sad, ku u prit nga kryetari i komunës, Milosh Vuçiveiq.

Zaev në rrjetin e tij social në ‘Facebook’ shkroi se është e mirëseardhur çdo nismë që përforcon bashkëpunimin rajonal dhe përshpejton eurointegrimin e Ballkanit Perëndimor.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara