Zaev: Ne përmbushën obligimin tonë, tani radhën e ka BE-ja

11:32 | 11 Qershor 2019

“100 për qind i plotësuam kriteret. Bashkë me fqinjët tone Republikën e Greqisë dhe atë të bullgarisë e realizuam të pamundurën. Marrëveshja e Prespës është më shumë se zgjidhje për një kontest shumëvjeçar”, tha Zaev duke theksuar se përcaktimi i datës nuk do të thotë vetëm shpërblim për vendin tonë por edhe parim për vet Bashkimin Evropian.

“Ne realizuam gjithë atë që u kërkua prej ne, tani në radhë është Bashkimi Evropian”, tha Zaev./alsat

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara