Zaev i gëzohet takimi me Vuçiqin

12:38 | 21 Nëntor 2017

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq u takua sot me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev.

Por, Zaev nuk shkoi në këtë takim duar bosh, transmeton Indeksonline.

Kësaj radhe ai kishte vendosur që t’i bëj një dhurata Vuçiqit.

Zaev kishte sjellë një fanellë të futbollit të ekipit të Vardarit me numrin 9, ku mbante emrin “Vuçiq”, duke e falënderuar atë thellësisht.

Ndryshe, temat kryesore në këtë takim siç kanë theksuar ata kanë qenë përmirësimi i marrëdhënieve bilaterale mes dy vendeve si dhe forcimi për bashkëpunimin ekonomik.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara