VMRO-DPMNE sot sërish proteston

09:44 | 17 Shtator 2020

Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sot sërish ka thirrur një protestë antiqeveritare.

Sipas njoftimit të kësaj partie, protesta do të filloj në ora 18:00 me makina duke vijuar nëpër bulevardet e kryeqytetit dhe më pas para Komisionit Rregullator për Energjetikë.

Kjo parti kundërshton shtrenjtimin e energjisë elektrike si dhe politikat e gabuara fillestare siç thuhet të qeverisjes aktuale të kryeministrit Zoran Zaev, përcjell INA.

“Mafia e Zoran Zaevit e rrënoi ekonominë në Maqedoni. Për shkak të paaftësisë së Qeverisë së udhëhequr nga LSDM mbi 40 mijë qytetarë kanë mbetur në rrugë”, reagon partia opozitare maqedonase.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara