Vdesin edhe dy burra nga Kumanova të prekur me Covid-19

00:26 | 7 Prill 2020

Dy burra në moshë 53 vjeçare kanë ndërruar jetë sot pasdite nga komplikime të shkaktuara nga Koronavirusi.

Njëri prej tyre është infektuar javën e kaluar dhe është sheruar në Klinikën i infektive në Shkup, kurse pacienti i dytë ka qenë në sherim shtepiak dhe dje e ka marë rezultatin që është pozitiv.

“E ditur është bërë se në Kumanovë kanë humbur jetën dy persona si pasojë e koronavirusit. Lajmin e ka dhënë kryetari i Komunës së Kumanovës” u shpreh Maksim Dimitrievski në televizionin Telma.

Para emisioni mora informacionin nga Qendra për Shëndet Publik se kemi edhe dy persona të vdekur nga Kumanova.

Atyre sot u është vështirsuar situata tej mase dhe kanë ndërruar jetë./TS/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara