Sulmohet gruaja e reformatorit të VMRO-së

22:37 | 19 Korrik 2017

Sot pasdite është sulmuar gruaja e njërit nga inicatorëve për reforma në VMRO-DPMNE, Petar Bogojeski. Siç merr vesh Makfaks, sulmi ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta gjatë lëvizjes së saj nga Banka Popullore drejt Shtëpisë së Mattrave “Most”.
Nga MPB-ja, për të njëjtin portal kanë konfiruar rastin se ka pasur një raportim të tillë në Sacionin policor në lagjen Karposh.

“Më 19 korrik 2017 në ora 17:20 minuta personi me inicialet K.B. ka lajmëroar se në ora 16:35 minuta në zonën qenrore të qytetit derisa ishte duke u vozitur me automjetin e saj, na ana e një personi të panjohur të gjinisë mashkullore i cili ngiste makinën e markës “Shkoda” në disa raste ka tentuar që të shkaktojë aksident. Roportuesja i ka ikur incidentit dhe në satcionin më të afërt e ka lajmëruar rastin. Pas identifikimit të personit, do të merren të gjitha masat në përputhje me ligjin , njoftojnë nga MPB, për portalin në fjalë./Gazeta Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara