Sulmi në Kuvend, fillon gjykimi ndaj 9 të akuzuarve

09:52 | 18 Maj 2017

Sot në Gjykatën Themelore Shkupi 1 pritet të fillojë gjykimi ndaj 9 të akuzuarve për pjesmarrje në sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, ku mbetën të lënduar disa deputetë dhe gazetarë.

Kujtojmë se janë 30 dhunues ndaj të cilëve është ngritur padi penale, prej të cilëve dy persona akuzohen për “tentativë vrasjeje” të kreut të LR-PDSH-së, Zijadin Selës.

Ndërkohë, para gjykatës janë mbledhur qytetarë të cilët protestojnë në mbështetje të sulmuesve të cilët kanë veshur bluza me mbishkrimet “Liri për bretkosën” dhe “Maqedonia e maqedonasve”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara