Spasovski: Reformat në siguri, pa ndikime politike

23:47 | 25 Maj 2019

Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski, në një intervistë për Alsat thotë se personat e implikuar në krim dhe të dyshuar për pjesëmarrje në vepra penale nuk do të jenë pjesë e Agjencisë për Siguri Kombëtare dhe aq më pak të punojnë për reforma në fushën e sigurisë.

Shumë ish pjesëtarë të DSK-së tashmë ndodhen para drejtësisë dhe Spasovski prej gjykimin e tyre. Pavarësisht se propozimi për drejtorin e ASK-së vjen nga kryeministri, Spasovski beson në reforma pa ndikime politike.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara