Shkup, 40.000 të punësuar pastruan qytetin e Shkupit

16:25 | 14 Dhjetor 2019

Administrata e cila më 2 janar të këtij viti nuk punoi sot pastruan mbeturinat bashkërisht me nismën ‘Ne budi gjubre’.

Të punësuarit sot në Shkup pastruan në disa lokacione dhe se nuk ka pasur mungesa, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kryeministri Zaev në pyetjen nëse ky aksion është një far lloj popullizimi dhe është si dita e drurit, ai u përgjigj se ka strategji, por për cilësi më të mirë edhe ndërmarrjet publike dhe deponintë duhet të kenë ndryshime në punë.

Të punësuarit e administratës përshëndetën aksionin për ngritjen e vetëdijes ndërsa në këtë aksion morëm pjesë ministrat, kryetarët e komunave, drejtorët dhe prokurorët.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara