Shi gjatë pasdites në Maqedoninë e Veriut

14:02 | 16 Prill 2019

Moti gjatë pasdites do të jetë me vranësira ku do të ketë edhe reshje të shiut, vetëtime dhe erë të forcuar.

Siç njoftojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, është e mundshme të ketë edhe breshër në jug të vendit.

Temperatura do të jetë në intervalin nga 14 deri 20 gradë celsius, ndërsa në Shkup temperatura maksimale do të arrijë deri 17 gradë celsius.

Nesër dhe gjatë ditës së enjte moti do të jetë stabil, me reshje të shiut në orët e pasdites, erë të forcuar. Të premten dhe gjatë fundjavës moti do të jetë kryesisht me diell dhe më i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të ulen deri -1 deri 1 gradë celsius./Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara