Serbia një hap më pranë anëtarësimit në BE, nis bisedimet për hapjen e kapitujve të rinj

16:48 | 10 Janar 2018

Serbia një hap më pranë anëtarësimit në BE, nis bisedimet për hapjen e kapitujve të rinj

Presidenti serb Vucic është takuar me zyrtarë të lart të bashkimit Evropian për t’i hapur kapitujt 23 dhe 24 të pranimit në BE.

Vucic është takuar me Sem Fabrici, kreun e delegacionit të BE për të diskutuar hapin tjetër të pranimit të Serbisë në BE.

“Ne kemi nevojë për në Evropë të fuqishme dhe për aleat që e bëjnë edhe më të fortë, prandaj Srbia duhet të jetë pjesë e saj” ka thënë Sem Fabrici në takimin me Vucic./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara