Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

21:51 | 11 Shtator 2019

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shet të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare më të mëdha politike në vend.

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela tha se nuk do të pranojë asnjë marrëveshje që do të arrihet ndërmjet LSDM-së dhe VMRO-së. Ai tha se nuk do të votojë për Ligjin për prokurori publike nëse nuk përfshihen amendamentet e tyre.

Sipas Selës PSP-ja duhet të ruhet ndërsa me të të udhëheq prokurori i huaj. Takimi i liderëve një ditë më parë u zhvillua në mes të kryeministrit Zoran Zaev liderët të VMRO-së Hristijan Mickoski ndërsa morën pjesë edhe grupet e punës të të dyja partive për ligjin për prokurorinë publike.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara