Rrugët në Maqedoni të kalueshme, në viset më të larta ka mbetje të borës

08:33 | 7 Shkurt 2020

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndalesa, vende-vende nëpër rrugë të lagështa, ndërsa në disa vise më të larta ka mbetje të dëborës, informojnë nga NP “Rrugët e Maqedonisë së Veriut”.

Nga ndërmarrja apelojnë për vozitje të kujdesshme dhe përshtatje të shpejtësisë me kushtet në rrugë.

Ekipet kujdestare janë vazhdimisht në terren dhe kujdesen që të gjitha rrugët të jenë të kalueshme.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara