Papa Françesku arrin për vizitë në Maqedoninë e Veriut

09:01 | 7 Maj 2019

Papa Françesku ka arritur sot për vizitë në Maqedoninë e Veriut, shkruan arbresh.info.

Atë e priti në aeroport presidenti Gjorge Ivanov, kryeministri Zoran Zaev, ipeshkvi i kishës katolike dhe autoritete të tjera të larta.

Sot, Papa Françesku do të mbajë një meshë në sheshin kryesorë të Shkupit. Ai gjithashtu do të ketë takime me drejtuesit shetrorë dhe fetarë në Shkup./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara