OBRM-PDUKM kërkon Filipçe të vesh mantilin e bardhë

15:37 | 22 Nëntor 2020

OBRM-PDUKM sot para Ministrisë së Shëndetësisë kritikoi ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe për menaxhimin me pandeminë.

“Është koha që ministri të vesh mantilin e bardhë dhe të ballafaqohen me realitetin dhe të shkojë te punonjësit shëndetësorë, aty ku e ka vendin”, tha Marija Andonovska nga OBRM-PDUKM.

Ajo tha se ministri ka harruar mantilin e bardhë për shkak të konferencave për shtyp.

“Jo rastësisht mantili është për një përdorim, mantila të këtilla, punonjësit shëndetësorë i mbajnë gjatë ditës dhe disa ditë”, tha ajo./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara