OBRM-PDUKM do të mbështesë interpretimin autentik që e kërkon LSDM

22:06 | 1 Dhjetor 2019

OBRM-PDUKM do të mbështesë nismën e LSDM për interpretim autentik të nenit 11 të Ligjit për falje.

Këtë sot e deklaroi kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski i cili tha kërkoi dy kërkesa edhe atë, të bëhen ndryshime ligjore ku personi i amnistuar nuk mund të merret me politikë dhe t’i ndalohet të amnistohen politikanë në të ardhmen, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Do të përkrahim nismën”, tha Mickoski shtuar se duhet të përfundohet me keqpërdorimin amnistisë.

Në ndërkohë LSDM vazhdimisht i bënte thirrje OBRM-PDUKM të mbështesë kërkesën e tyre në Kuvend.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara