Ndikimin në rritje i Arabisë Saudite në Bosnje

08:47 | 15 Nëntor 2018

Bosnja e Hercegovina, një shtet multi-kulturor me shumicë myslimane është një destinacion në rritje për turistët që vijnë nga Arabia Saudite dhe shtetet e Gjirit.

Kompanitë janë duke investuar në dyqane të reja dhe hotele për të mirëpritur këta vizitorë, transmeton portali arbresh.info.

Por ndikimi i sauditëve shkon përtej operacioneve ditore të biznesit.

Ashtu si kudo në botë, mbretëria po përdor ndikimin e saj dhe xhepat e mëdhenj për të promovuar pikëpamjet e saj për një formë ultrakonservatore të Islamit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara