MPB: 557 persona janë dënuar për mosmbajtje të maskës

11:55 | 28 Qershor 2020

Gjatë ditës së djeshme (27/28.06.2020) në territorin e gjithë vendit, masën për mbrojtje personale nuk e kanë respektuar 557 persona.

Ministria e Punëve të Brendshme ju bën apel qytetarëve të respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga Qeveria që kanë për qëllim parandalimin e koronavirusit.

Maska mbrojtëse apo mbulimi i fytyrës është e obligueshme të mbahet në vendet publike si brenda ashtu edhe jashtë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara