Moti sot në Maqedoninë e Veriut

09:06 | 17 Prill 2019

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Pasdite do të rriten vranësirat sidomos në pjesën jugperëndimore, ku edhe do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara