Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:55 | 6 Shkurt 2020

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Do të ketë reshje të borës si dhe ngrica. Gjatë ditës do të fryjë erë e përforcuar (prej 60 deri 80 km/h).

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -10 deri 1 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -5 deri 5 gradë celcius.

Deri të shtunën pritet të jetë ftohtë, ndërsa nga e diela parashihet rritje e temperaturave.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara