Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:39 | 6 Dhjetor 2019

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me temperatura të mesatarisht të larta, duke parë periudhën e vitit.

Temperaturat do të lëvizin nga 1 deri në 7 gradë Celsius kurse temperatura pak më të larta do të mbizotërojnë edhe gjatë fundjavës.

Do të fryej erë nga perëndimi i vendit prej 2 km për orë kurse lagështia e ajrit do të jetë e lartë, deri në 83%.

Nuk priten reshje bore apo shiu edhe në ditët në vazhdim.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara