Moti sot në Maqedoni

08:07 | 6 Dhjetor 2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me vranësira të pakta dhe i ftohtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 4 deri 9 gradë celcius.

Nesër moti pritet të jetë stabil por i ftohtë, kurse në fundjavë parashihet që të ketë reshje të shiut dhe borës në disa vende.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara