Moti në Maqedoni

09:08 | 15 Prill 2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe relativisht i ngrohtë.

Në fund të ditës në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut. Temperaturat ditore do të lëvizin prej 20 deri 26 gradë celcius, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me temperatura prej 10 deri 24 gradë celcius.

Prej nesër do të ketë ndryshim të kohës, ku pritet të rriten vranësirat dhe të ketë reshje të shiut.

Shpërndaje në rrjete sociale