Mickoski: Jam këtu, më ndiqni, akuzoni dhe arrestoni

20:19 | 12 Shtator 2019

Lideri i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski për “Tv 24” theksoi se nuk frikësohet dhe se është këtu nëse dëshiron pushteti ta arrestojë.

Ai theksoi se nëse hetimi për rastin “Haraçi” vazhdon të zvarritet, opozita do të publikojë dëshminë e dëshmitarëve të marrë nga një thirrës.

“Deri më tani nuk kam marrë asnjë ftesë nga Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, por në epiqendrën e zaevizmit nga Zoran Zaev, Vilma Ruskovska dhe Kacarska pres që Zoran Zaev të urdhërojë, Vilma Ruskovska rekomandojë, ndërsa Kacarska të gjykojë. Kështu që unë jam këtu, ndiqni, akuzoni, arrestoni, tha Mickoski.

Lideri i OBRM-PDUKM-së theksoi se ai nuk kishte asnjë ndikim në hetime.

“Nëse ne do të ishim Zoran Zaev dhe do të organizonim shou kur i transmetojmë ato dokumente, atëherë ato mund të kenë ndikim në hetim”, shtoi ai.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara