Kryetarja e Kuvendit të Serbisë rezulton pozitiv me coronavirus

16:06 | 27 Qershor 2020

Kryetarja e Kuvendit në Serbi, Maja Gojkoviç, ka rezultuar pozitiv me coronavirus.

Gojkoviç është shtruar në spital dhe është duke iu nënshtruar terapive të nevojshme sepse bëhet e ditur se përveç koronavirusit nënkryetarja vuan edhe nga pneunomia, Tanjug.

Ndërkohë gjatë ditës së sotme, u raportua se edhe dy anëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar në Serbi, vuajnë nga coronavirusi, e që bëhet fjalë për Ministrin e Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe për drejtorin e të ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko Gjuriq.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara