Kotzias viziton Shkupin më 22-23 mars?

13:52 | 13 Mars 2018

Gazeta greke “Ta Nea” shkruan se shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias pritet që ta vizitojë Shkupin më 22 dhe 23 mars.

Sipas gazetës, vizita konsiderohet mjaft e rëndësishme pasi që bisedimet do të përqëndrohen në “propozimet greke, sipas të gjitha gjasave edhe në përkthimet e përshtatshme të Shkupi”.

Kjo duhet të ndihmojë në arritjen e një marrëveshje ndërkombëtare, që do të jetë bazë e një pajtimi për emrin./Telegrafi

Shpërndaje në rrjete sociale