Këta janë heronjtë e ri kroat, do të nderohen nga shteti (FOTO)

18:45 | 20 Korrik 2017

Shteti kroat do ti nderoi me mirënjohje zjarrëfikësit e tyre për punën e bërë në katër ditët e fundit pas ndezjes të disa zjarreve në këtë shtet.

Selia e departamentit të zjarrit në Zagreb ka paralajmëruar pritje shtetërore për zjarrëfikësit të cilët kanë punuar me dy ndërrime në ditët e fundit duke rrezikuar edhe jetën në disa raste.

Pas shuarjeve të zjarreve, Kroacia sot do të jap mirënjohje për secilin veç e veç dhe bonuse në para. /Indeksonline/

pozar3

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara