Janeva del nga burgi për kontroll mjekësor

12:35 | 10 Tetor 2019

Avokatja e Katica Janeva, Irena Frçkovska sot vërtetoi se Janeva nga burgi do të transferohet në klinikën ‘Zhan Mitrev’ ku do të ketë kontroll mjekësore.

Gjendja shëndetësore e Janevës, sipas avokatëve të saj, është e keq dhe po ankohet për tension të lartë dhe ankth, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Janeva më herët merrte terapi nga ambulanca e burgut dhe ky është kontrolli i parë mjekësor jashtë burgut.

Më herët, avokatët e Janevës kërkuan që paraburgimi të ndërrohet me paraburgim shtëpiak, por gjykata refuzoi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara