Gruevski dhe Jankullovska sot paraqiten në Gjykatë

11:41 | 30 Janar 2018

Në gjykatën penale, sot është caktuar seanca gjyqësore ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski dhe ish ministres së brendshme Gordana Jankullovska për rastin e PSP-së ‘Tenk’ për blerjen e mercedesit luksoz.

Gruevski gjatë vitit 2002 ka kërkuar nga Jankullovska të të blejë Mercedes në emër të MPB-së, duke favorizuar importuesin kryesor të veturave ‘mercdes’ ‘M.A.Dooel’.

Jankulovska me ndihmën e ndihmës ministrit Gjoko Popovski ka siguruar mercedesin në kundërshtim me ligjin për furnizime publike kinse për nevojat e ministrisë dhe më pas tia dorëzojë Gruevskit që ta shfrytëzojë larg syve të opinionit./Gazeta Express/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara