Diell e nxehtë në Maqedoni

08:24 | 10 Gusht 2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë, ndërsa do të fryjë edhe erë mesatare verilindore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 20 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 28 deri 36 gradë celsius.

Gjatë ditëve në vazhdim pritet mot me diell dhe i nxehtë dhe me temperatura të larta.

Shpërndaje në rrjete sociale